Devam Eden Projelerimiz

1.Projenin Adı: ÇOCUKMODU AKADEMİSİ

  Ortaklar: Şişli Kaymakamlığı İstanbul Üniversitesi  Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Amaç: Çalışmanın genel amacı risk altındaki çocukların iyi oluş halinin artırılmasıdır. Okul sosyal hizmeti uygulamaları ile risk altındaki çocukların eğitim sistemi dışına çıkmalarını engellemek, davranış problemlerini azaltmak, suça sürüklenme ve madde kullanım ihtimallerini düşürmek amaçlanmıştır. Ayrıca öğrencilerin ilgi ve yeteneklerini keşfetmelerini sağlamak ve bu doğrultuda beceri kazanmaları için yönlendirmeler yapmak bu çalışmanın amaçları arasındadır.  

Hedef Grup: Kuştepe’de ikamet eden 10-14 yaş aralığında çocuklar ve aileleri

2.Projenin Adı: BİLİNÇLİ GENÇLİK
 ORTAKLARI
Şişli Kaymakamlığı
 
PROJENİN SORUMLUSU
Ahmet SEKİ
 
PROJE FAALİYETLERİNİN SÜRDÜĞÜ YER ve ZAMAN
Pazartesi ve Cuma günleri 1,5 saatlik programlarla gençlerimizle toplanmaktayız.
 
PROJENİN AMACI
     Kaliteli Yaşam Akademisi projeleri uygulama sürecinde akademimize devam eden öğrencilerin yakınları ve komşu çevrelerinin istekleri doğrultusunda oluşturulan bilinçli gençlik grubumuz.
     Ağustos 2016’dan itibaren haftada 2 gün akşamları 1,5 saatlik bir program dahilinde bir araya gelmektedir. Bağımlılık riskinin yüksek olduğu Şişli-Feriköy çevresinde ikamet eden 14-25 yaş grubu gençlerimizi bağımlılık risklerinden korumak ve bilinçli, duyarlı, ahlaklı, özgüvenli ve yaşıtlarına örnek olmalarına katkı sağlamak amacıyla faaliyetlerine devam etmektedir.
     Faaliyetlerimiz Feriköy bölgesinde Şişli kaymakamlığı Ab ve proje birimi tarafından yürütülmektedir.

 

3.Projenin adı:GELECEĞİN ÇOCUKLARI

PROJENİN ORTAKLARI

Şişli Kaymakamlığı

PROJENİN  SORUMLULARI
Seher KÖSE
Fatih OKUMUŞ
 PROJENİN FAALİYETLERİ

       Ulusal Ajans AGH Avrupa Gönüllü Hizmetleri kapsamında yürütülen projemiz İspanyadan gelen 2 gönüllü ile birlikte Şişli’de haftada 5 gün olmak üzere toplam 6 ay devam edecek olan projemiz ile farklı ortaokul ve liselerde sanat, müzik, drama, spor etkinlikleri ile davranış ve teknoloji bağımlılığı riskine dikkat çekerek riskleri önlemeye yönelik öğrencilerimizle eğitim ve etkinlik planlanmıştır .

 
 
4.Projenin adı : ŞİŞLİDE ENGELSİZ HİZMET

PROJENİN AMAÇLARI

Projemizin amacı İşitme Engelli vatandaşların kamu hizmetlerinden engelsiz bir biçimde yararlanmasıdır. 120 saatlik kursumuzda temel işaretleri öğrenildi ve bu işaretler kullanılan yere göre sınıflandırıldı. Şişli ilçesinde 32 personele 1. kademe işaret dili eğitimi verildi
 
 
ŞİŞLİDE ENGELSİZ HİZMET
 
Þ İşaret dilini daha iyi öğrenebilmek için metin çevirmeleri ve diyaloglarla  desteklendi. Görsel olarak bazı materyal er kullanıldı.
 
Þ Gruplar halinde diyaloglar yapıldı. Kursiyerlerimizin iş yerinde ihtiyaç duyduğu kelimeleri diyaloglar seklinde yapıldı.
 
Þ Kursiyerler günlük hayatta ihtiyacı olan tüm işaret dili kelimelerini öğrenerek bu kursu tamamlamıştır.
 
 
 

5.Projenin adı : KALİTELİ YAŞAM AKADEMİSİ

PROJENİN ORTAKLARI

Şişli Kaymakamlığı

İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

İlçe Müftülüğü

PROJENİN SORUMLUSU

Ahmet SEKİ

 
PROJE FAALİYETLERİNİN SÜRDÜĞÜ YER ve ZAMAN
Süleyman Şah Kız Anadolu İmam Hatip Lisesinde her Çarşamba faaliyetlerimiz devam etmektedir.

PROJENİN AMACI

Bağımlılık geliştirme riskinin yüksek olduğu ergenlik dönemindeki gençler ve çocuklar başta olmak üzere risk altındaki gruplara ve sosyal çevrelere davranış bağımlılığının önlenmesine katkı sağlamak, Genç nüfusun gelişimine katkı sağlayarak geleceğe daha güvenle bakabilmeleri için rehberlik yapmak, Çocukların ve gençlerin ilgilerini spor ve sanata yönlendirerek «Teknolojik Ürünlerin Bağımlılığından» kurtulmalarını sağlamak.