BİR KİTAP BİR İNSAN

TR:


Okul sıralarında kitap okuma alışkanlığı kazanamamış öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı ve sevgisini hayatlarına yerleştirmelerine katkı sağlamak.


BİR KİTAP BİR İNSAN

Proje Fonları:

Proje Sahibi: Şişli Kaymakamlığı Proje Ortakları: Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü

Projenin Amacı: Şişli’de ikamet eden ve okul sıralarında kitap okuma alışkanlığı kazanamamış öğrencilerin kitap okuma alışkanlığı ve sevgisini hayatlarına yerleştirmelerine katkı sağlamak. Aynı zamanda hangi yaş grubundan olursa olsun projeye katılım gösterecek bireylerin sosyalleşmelerinde etkili olacağı düşünülmektedir.

Projenin Faaliyetleri: Okunan kitapların ardından ayda bir kez “yaratıcı okuma atölyeleri” gerçekleştirilecek. “Kitap seslendirme etkinliği”nin yanında İlkokul ve ortaokul öğrencilerinin kitabı etkin okuduklarını destekleyen bir çalışma olarak “kitap kapağı resimleme” bir diğer faaliyetimizdir. Liselerde “Kitap tanıtım videosu çekmek” ve son olarak kitabın “yazarları ile düzenlenecek söyleşiler” kişilerin tek başlarına okudukları kitapları; bu kitapların yaratıcısı ile birlikte analiz etme fırsatları doğmuş olacaktır.

Proje Çıktısı: ………..


Eng:

To contribute to the students reading habitslove for their students who have not acquired reading habits at school.Yorumlar

Yorumunuzu Bırakın