ENGELSİZ HİZMET PROJEMİZ

TR:


İşitme Engelli vatandaşların kamu sektöründeki ve özel sektördeki hizmetlerden engelsiz bir biçimde yararlanmasına yönelik çalışmalarımız...


Proje Ortakları: Şişli Kaymakamlığı, Şişli Milli Eğitim Müdürlüğü, Nişantaşı Üniversitesi

Projemizin Amacı: İşitme Engelli vatandaşların kamu sektöründeki ve özel sektördeki hizmetlerden engelsiz bir biçimde yararlanmasıdır.
Bu doğrultuda Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. ve Nişantaşı Üniversitesi dahil olmak üzere özel firmalar, üniversiteler ve hastanelerin bünyesinde çalışan kişilere ücretsiz olarak Türk işaret dili eğitimi verilmiştir. Engelsiz Hizmet Projesiyle, İşitme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve onlara daha iyi bir hizmet sunmak adına 120 saatlik bir eğitim veriliyor. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara sertifika verilmektedir. 

Toplamda 120 saatlik kursumuzda temel işaretler öğretilmiştir. Bu işaretler alanlarına göre sınıflandırılmıştır. Şişli ilçesinde 32 personele 1. kademe işaret dili eğitimi verildi. En gerekli kelimelerle, gruplar halinde diyaloglar yapıldı.

Boyner'deki ve Nişantaşı Üniversinde'ndeki eğitimde hafta içi ve hafta sonu grubu bulunmaktadır. 


Eng:

Our operations on helping the hearing impaired citizens benefit from publicprivate services without hindrance...


Project Partners: Şişli Governorship, Şişli National Education Directorate, Nişantaşı University

The Purpose of Our Project: To have the hearing impaired citizens benefit from the services provided by public and private sectors unhindered.
For this purpose, employees of universities and hospitals including Boyner Grand Retailing Inc.. and Nişantaşı University were given Turkish sign language course free of charge. With the Unhindered Sevice Project, a 120 hours of training is given with the aim of making the lives of hearing impaired individuals easier and providing a better service for them. A certificate is given to the successful participants after the training.

In our 120 hour course in total, basic signs are taught. These signs are categorized according to their area. In the province of Şişli, 32 personnel were trained in the first stage of sign language. Group dialogues were had using the most necessary words.

Boyner and Nişantaşı University offer both weekday and weekend classes.

Yorumlar

Yorumunuzu Bırakın