ENGELSİZ HİZMET PROJEMİZ

TR:


İşitme Engelli vatandaşların kamu sektöründeki ve özel sektördeki hizmetlerden engelsiz bir biçimde yararlanmasına yönelik çalışmalarımız...


Proje ortakları; Şişli Kaymakamlığı, Şişli Milli Eğitim Müdürlüğü, Nişantaşı Üniversitesi

Projemizin amacı; İşitme Engelli vatandaşların kamu sektöründeki ve özel sektördeki hizmetlerden engelsiz bir biçimde yararlanmasıdır.
Bu doğrultuda Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. ve Nişantaşı Üniversitesi dahil olmak üzere özel firmalar; üniversiteler ve hastanelerin bünyesinde çalışan kişilere ücretsiz olarak Türk işaret dili eğitimi verilmiştir. Engelsiz hizmet projesiyle; İşitme engelli bireylerin hayatlarını kolaylaştırmak ve onlara daha iyi bir hizmet sunmak adına 120 saatlik bir eğitim veriliyor. Eğitim sonunda başarılı olan katılımcılara sertifika verilmektedir. 

Toplamda 120 saatlik kursumuzda temel işaretler öğretilmiştir. Bu işaretler alanlarına göre sınıflandırılmıştır. Şişli ilçesinde 32 personele 1. kademe işaret dili eğitimi verildi. En gerekli kelimelerle, gruplar halinde diyaloglar yapıldı.

Boyner'deki ve Nişantaşı Üniversinde'ndeki eğitimde hafta içi ve hafta sonu grubu bulunmaktadır. 


Eng:

Hearing impaired citizens are unhindered from the publicprivate sector services...


Project partners; Şişli Governorship, Şişli National Education Directorate, Nişantaşı University

The purpose of our project; Hearing impaired citizens benefit from services in the public and private sectors in an unimpeded way.
In this direction Boyner Büyük Mağazacılık A.Ş. and private companies including Nişantaşı University; Turkish sign language training was given free of charge to the people working in the universities and hospitals. With an unobstructed service project; 120 hours of training are provided to help people with hearing impairments make their lives easier and provide them with a better service. At the end of the training, a successful certificate is given.

In our 120 hour course in total, basic signs are taught. These signs are classified according to their area. In the province of Şişli, 32 personnel were trained in the first stage of sign language. Dialogues were made in the most necessary words, in groups.

Boyner'da and Nişantaşı University in the training weekday and weekend group is located.

Yorumlar

Yorumunuzu Bırakın