Çocuk Modu


İstanbul Çocukları Vakfı tarafından desteklenen projemiz “Çocuk Modu”


   Şişli Kaymakamlığı AB Proje ve Koordinasyon Birimi olarak yürüttüğümüz projemiz Çocuk Modu ile her hafta okullarda farklı etkinlikler yaparak çocukların eğitim sistemi dışına çıkmalarını engelleyip, suça sürüklenme ve madde kullanma ihtimallerini azaltmayı hedefliyoruz.


"Şişli Kaymakamlığı, Şişli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve İstanbul Üniversitesi Sosyal Hizmet Bölümü ortaklığıyla yürütülen, İstanbul Çocukları Vakfı tarafından desteklenen, "Çocuk Modu" isimli proje, risk altındaki çocukların eğitim sistemi dışına çıkmalarını engellemeyi, suça sürüklenme ve madde kullanma ihtimallerini azaltmayı hedefliyor. İki yıldır devam eden Çocuk Modu projesi üçüncü yılında da çocukların hayatlarına dokunmaya devam ediyor.

İHTİMALLER AZALTILIYOR

Projenin temel amacı, okulu erken terk etme ve suça sürüklenme ihtimali yüksek olan çocuklara aktiviteler yaptırarak bu ihtimalleri minimum seviyeye indirmeye hatta tamamen yok etmeyi hedefliyor. Bu hedef doğrultusunda, ailelere de sosyal hizmet desteği de veriliyor.

Proje kapsamında öğrencilere voleybol antrenmanları, dans kursları, engelli empatisi etkinlikleri yapılıyor. Ayrıca 2017-2018 eğitim-öğretim yılı içinde yaratıcı drama, sanatla terapi, sosyal hizmet görüşmeleri, veli ve öğretmen seminerleri de planlanan etkinlikler arasında gösteriliyor."

Yorumlar

Yorumunuzu Bırakın