Roter Baum Berlin UG projesine ülkemizden Muhammed Ali Nas Berline gönderilmiştir.


Şişli Kaymakamlığının Erasmus plus EVS (Avrupa Gönüllü Hizmeti) kapsamında yürüttüğü Roter Baum Berlin UG projesine ülkemizden Muhammed Ali Nas gitmiştir.


Şişli Kaymakamlığının Erasmus plus EVS (Avrupa Gönüllü Hizmeti) kapsamında yürüttüğü Roter Baum Berlin UG projesine ülkemizden Muhammed Ali Nas (Sycho Gast) gönüllü hizmeti vermek için Almanya, Berlin'e gönderilmiştir. Yaklaşık 800 metrekarelik bir alanda kurulmuş olan Anna Landsberger gençlik merkezinin içerisinde kafe, dans odası, kapalı konser alanı, müzik grupları için prova odaları, öğrenme, yaratıcılık ve medya odaları, ses stüdyosu, tırmanış duvarı ve analoji fotoğraf labaratuvarı bulunmaktadır. Aynı zamanda mültecilere de ev sahipliği yapan bir bölgede bulunan organizasyonun amaçları önyargıları azaltmak, ırkçılığa karşı savaşmak, alt kültürün gelişmesini ve yayılmasını sağlamak, insanlar arasındaki birlikteliği geliştirmek ve kültürel olarak renkli bir toplum yaratmak olarak belirtilmiştir.

1 Eylül 2017 tarihinden itibaren bu organizasyonda gönüllü olarak yer almaya başlayan hiphop performansçısı Sycho Gast (Muhammed Ali Nas) haftanın 4 günü Anna Landsberger gençlik merkezinde çalışıyor. İlaveten Berlin ve Hellesdorf çevresinde yaşayan gençlerle birlikte çeşitli hiphop ve graffiti atölye çalışmaları yapıyor. 1 senelik gönüllü olarak Berlin’e giden Muhammed Ali şimdiden çeşitli etkinliklerde çocuklarla beraber sanatsal faaliyetlerde bulunmuş, bu faaliyetlerin aynı zamanda çocukların kişisel gelişimlerine de katkı sağlayan faaliyetler olduğunu belirtmiştir.

Yorumlar

Yorumunuzu Bırakın