Şişli Kaymakamımız Ali Fuat TÜRLKEL’in 2018-2019 Eğitim-Öğretim I. Dönem Kapanış Mesajı

TR:Sevgili Çocuklar,
 

Bugün, 2018 – 2019 eğitim öğretim yılı birinci döneminin sonuna geldik. Karne notlarınız ne olursa olsun umudunuzu, cesaretinizi, inancınızı ve kendinize olan güveninizi diri tutarak iyi bir tatil geçirin. Tatilinizi kitap okuyacağınız, sosyal faaliyetlere daha çok vakit ayırabileceğiniz bir dinlenme zamanı olarak değerlendirmelisiniz. Mustafa Kemal ATATÜRK’ün de dediği gibi: “Sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı ve ikbal ışığısınız. Memleketi asıl ışığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, değerli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız. Sizlerden çok şey bekliyoruz.”

Kıymetli Veliler;

Çocuklarımız bizim en değerli varlıklarımızdır. Çocuklarımızı sadece birinci dönem veya yılsonunda aldıkları notlarla değerlendirmeyiniz. Çocuklarımızın ikinci dönemde eksiklerini tamamlayıp daha başarılı olmaları, öğretmenleri ile iletişim içerisinde birlikte hareket ederek, onlara vereceğiniz destekle mümkün olacaktır.
 

Kıymetli Öğretmen ve İdareciler,
 

Sizler, Mustafa Kemal Atatürk’ün “Memleketimizi, toplumumuzu gerçek hedefe, gerçek mutluluğa ulaştırmak için iki orduya ihtiyaç vardır. Biri vatanın hayatını kurtaran asker ordusu, diğeri memleketin geleceğini yoğuran irfan ordusudur.” sözlerinde ifade ettiği gibi; ülkemizin çağdaş uygarlık düzeyine ulaşmasında, daha iyiye ve daha ileriye giden bir Türkiye için en büyük çabayı kuşkusuz göstermektesiniz. Çocuklarımıza verilen bilimsel, çağdaş, mesleki ve sosyal eğitimle; güçlü, bilgili ve gelişmelere açık bireyler yetişecek geleceğe daha emin adımlarla ilerleyen bir toplum oluşturulacaktır.
 

Bu duygu ve düşüncelerle öğrencilerimizin başarılarının devamını dilerken, başarılarında katkıları olan veli, öğretmen ve idarecilerimizi tebrik ediyorum.  Tüm öğrencilerimize ve öğretmenlerimize iyi tatiller diliyorum.

 Eng:


 

Dear Children,

Today, we have arrived at the last day of the first term of 2018-2019 school year. No matter your grades (are), have a nice holiday keeping your hopes, courage, belief and self confidence alive. You should use your holiday as a resting time by reading books and sparing more time to social activities. As Mustafa Kemal ATATÜRK says: "You are all roses, stars and prosperity lights of the future. You are the main ones to bring light to the country. Consider how important, valuable you are and study accordingly. We are expecting great things from you."

Valued Parents,

Our children are the most precious. Don't evaluate our children by the grades they receive at the end of the first term or the year. The success of our children will be possible through the support you are going to give them while communicating with their teachers.

Valued Teachers and Administrators

As Mustafa Kemal ATATÜRK states in his words "Two armies are needed in order for our country, our society to reach to the real goal, real happiness. One is the military army who save the life of the country, the other is the knowledge army who carve the future of the country." you are, without a doubt, putting the greatest effort on taking the country to the contemporary civilization level for a better Turkey stepping further. Through the scientific, contemporary, vocational and social education given to our children; a society taking firm steps will be formed by individuals who are strong, knowledgeable and open to developments.

With these feelings and thoughts, I wish further success to our students and I would like to congratulate the parents, teachers and the administrators who are the supporters of the children's success. I wish happy holidays to our students and teachers.


Yorumlar

Yorumunuzu Bırakın